ВинницаДруга ліга України 2020/21. Вінниччина. «ЯСКО» вдруге поспіль святкує перемогуРоссияРоссия-2020/21. Суперлига. Матчи 11-го тура. LIVE!Ассоциация футзала УкраиныРегресс футзала в Украине. Часть 2. Деятельность АФУВторая лигаДруга ліга 2020/2021: напередодні Фіналу восьми (частина 2)ИталияКубок Италии-2020/21. Финал восьми. LIVE!Экстра-лигаFavbet Екстра-ліга 2020/21. 1/2 фіналу. «Енергія» – «Продексім». АнонсВторая лигаДруга ліга України 2020/21. 1/4 фіналу. «Любарт» (Луцьк) – «Нікма» (Запоріжжя)ПортугалияПортугалия-2020/21. Лучшие голы 29-го тураКиевВиктор Цой: «Хотелось бы успеть поиграть под руководством Косенко и Гончаренко — их результаты говорят сами за себя»Экстра-лигаЮрий Савенко: «Продэксим» выиграл Кубок Украины за счёт сплоченности команды и желания взять этот трофей»Чемпионат мираАФК визначилася з претендентами на поїздку на Кубок світу-2021АзербайджанТьяго Болинья: «Все считали, что сборная Греция является слабой командой, но они показали довольно интересную игру»КиевПотрібна допомога Леоніду ЖиронкінуИспанияИспания-2020/21. Лучшие голы, комбинации и сейвы 27-го тураФутзал в миреЮнацький Євро (U-19) відбудеться 2022 року в ІспаніїЧемпионат ЕвропыЖеребкування фінального турніру Євро-2022 відбудеться наприкінці 2021 рокуВторая лигаДруга ліга 2020/2021: напередодні Фіналу Восьми (ч.1)ИспанияИспания-2020/21. Тур 27. Разгром, сенсация и победа «Барсы» над лидеромБеларусьБеларусь-2020/21. Тур 20. LIVE!АзербайджанВассура объяснил свой переход из футзала в футбол

Відбір до Євро-2022. Збірна Хорватії обіграла Україну в Запоріжжі

Збірна України з футзалу провела третій поєдинок групового раунду кваліфікації Євро-2022, в якому на власному полі поступилася команді Хорватії.

На початку кваліфікації синьо-жовті у двох виїзних матчах обіграли Албанію (10:3) та поступилися Хорватії (2:3). Тепер же на українців чекала перша домашня зустріч у рамках відбору. Сьогодні в запорізькому Палаці спорту «Юність» наша команда приймала хорватів у другому поєдинку двоматчевої березневої дуелі з балканцями.

Як говорив напередодні головний тренер нашої збірної Олександр Косенко, суперники по сьогоднішній грі добре знають один одного. Так, команди вже зустрічалися у відборі Євро-2018 та провели чотири спаринги 2019-го. Також наставник синьо-жовтих називав матчі з хорватами найважливішими для збірної поточного року.

Початок зустрічі обидві команди проводили обережно, а на 6-й хвилині обмінялися моментами: Ципун виручив після удару Чекота, а Корсун після прострілу пробив у стійку. У середині першого тайму гості вдало розіграли аут, і Матошевич відкрив рахунок.

Проте протягом кількох хвилин українці забили двічі. Спершу Шотурма заробив пенальті, який сам же й реалізував, а потім капітан нашої збірної асистував Зваричу з кутового. Однак господарям не вдалося втримати перевагу до завершення першого тайму. Ципун виручив у декількох епізодах, проте на 15-й хвилині Маринович після класного проходу все ж уразив ціль.

На 19-й хвилині Микола Грицина влучив у стійку, а незабаром стався прикрий момент, коли Ципун зіграв рукою за межами штрафного майданчика. Кирило отримав червону картку, його місце у воротах зайняв Сухов, а наступні дві хвилини синьо-жовті провели в меншості.

Хорватам не вдалося забити у форматі «4 на 3», ба більше, українці навіть створили в таких умовах чудовий момент, але Педяш пробив вище. На жаль, уже в рівних складах наша команда пропустила — після розіграшу кутового Маринович підправив м’яч у ворота.

Надалі тривалий час суперники моментів не створювали, аж поки на 31-й хвилині після необачного виходу Сухова з воріт Єловчич не закинув м’яч голкіперу «за комірець» із середини майданчика. Синьо-жовті спробували переломити хід зустрічі грою у п’ять польових, проте знову пропустили. Цього разу вже в порожні ворота забив Канюх. Пізніше збільшив перевагу гостей Маринович, оформивши хет-трик, а ще під час однієї з атак балканців м’яч у власні ворота відправив Сухов.

Скоротити відставання українцям не вдалося, тож наша збірна зазнала другої поразки поспіль. Надалі у квітні підопічні Олександра Косенка проведуть три домашні матчі відбору — два проти Данії й один проти Албанії.
Євро-2022 з футзалу. Груповий етап кваліфікації. Група 1

Україна — Хорватія — 2:7 (2:2)
Голи: Шотурма (11, пенальті), Зварич (12) — Матошевич (9), Маринович (15, 23, 35), Єловчич (31), Канюх (32), Сухов (39, автогол).
Україна: Ципун — Малишко, Журба, Педяш, Кузь — Сухов, Єрьомін, Микитюк, Мик. Грицина, Мих. Грицина, Фаренюк, Корсун, Шотурма, Зварич.
Хорватія: Прімич — Матошевич, Єловчич, Перич, Сутон — Вукович, Чекот, Юрліна, Канюх, Кустура, Маринович, Гудасич, Хорват, Секулич.
Попереджені: Малишко (7) — Гудасич (11).

3

У груповому раунді 32 команди (16 учасників еліт-раунду кваліфікації ЧС-2020, дев'ять переможців груп відбірного раунду й сім переможців стикових матчів) розбиті на вісім груп по чотири команди. Уперше в історії турніру команди на цій стадії гратимуть проти опонентів удома й на виїзді, провівши проти кожного суперника по групі по два поєдинки. Вісім переможців груп і шість кращих володарів других місць приєднаються до Нідерландів у фінальній стадії. Два володарі других місць, які не пробилися до фінального турніру напряму, зіграють у плей-офф.

Стикові матчі кваліфікації: 14—17 листопада 2021 року.

Жеребкування фінального турніру: кінець 2021 року.

Фінальний турнір: 9 cічня — 6 лютого 2022 року (Амстердам і Гронінген, Нідерланди).

Джерело - УАФ

Команди почали зустріч обережно, намагаючись не допускати втрат. Гострі ситуації біля воріт довгий час не виникали і навіть ударів по воротах було мінімум. Перший момент українці «привезли» собі самі, коли після обрізки Чекот не пробив Ципуна. «Синьо-жовті» відразу організували відповідь, і Корсун з близької відстані влучив у штангу.

І все ж, хорвати першими увійшли в гру, відчувши впевненість. Рахунок був відкритий після розіграшу ауту: передачу Сутона точним ударом замкнув Матошевич. Втім, українці зуміли відігратися досить швидко. Гудасич у воротарському збив Шотурму, і сам потерпілий точним ударом реалізував пенальті. «Картаті» помітно занервували, чому посприяв і четвертий фол гостей. Розгубленістю суперників українці не забарилися скористатися, коли після передачі Шотурми з кутового Зварич відправив м'яч точно в кут.

На жаль, в подальшому в цей вечір українців підстерігали одні лише неприємності. Маринович після блискучого сольного проходу зрівняв рахунок, а перед перервою Ципун за межами воротарського зіграв рукою і отримав червону картку. Місце в воротах нашої збірної зайняв Сухов, якому відразу довелося вступати в гру.

Другий тайм «синьо-жовті» почали в меншості і навіть ледь не відправили м'яч у ворота гостей (Педяш пробив вище цілі). Вистоявши під тиском суперників, що мали чисельну перевагу, українці відразу пропустили в рівних складах. Знову відзначився Маринович, який з близької відстані підправив м'яч у ворота. Гра у господарів майданчика зовсім розладналася, і вони нічого не могли вдіяти з агресивним пресингом «картатих». Черговим ударом по психологічній рівновазі українців стала помилка Сухова. Голкіпер далеко вийшов з воріт, а Еловчич цим сповна скористався.

Українці відразу пішли ва-банк з п'ятим польовим, і це призвело до ще двох пропущених голів. Канюх пробив по порожніх від своїх воріт, а Маринович на фланзі розібрався з двома опонентами і відправив м'яч між ніг третьому. Точкою в провальному для збірної України поєдинку став черговий невпевнений вихід Сухова і автогол голкіпера.

2:7 – принизлива поразка збірної України. Аналізувати по гарячих слідах причини такого результату не станемо. Поки лише констатація: першого місця в групі нам вже не бачити, а гра «синьо-жовтими» була продемонстрована дуже невисокого рівня.

Відбірковий турнір Євро-2022. Група 1.
Україна - Хорватія - 2:7
Голи: Шотурма (11, пен.), Зварич (12) - Матошевич (9), Маринович (15, 23, 35), Еловчич (31), Канюх (32), Сухов (39, автогол)
Попередження: Малишко (7)
Вилучення: Ципун (20, фол останньої надії)
Україна: Ципун, Сухов - Малишко, Журба, Педяш, Кузь - Єрьомін, Микитюк, Мик. Грицина, Мих. Грицина, Фаренюк, Корсун, Шотурма, Зварич
Хорватія: Прімич - Матошевич, Еловчич, Перич, Сутон - Чекот, Юрліна, Канюх, Кустура, Маринович, Гудасич, Хорват, Секулич - Вукович
Арбітри: Кирилл Найшулер, Пааво Комппа (обидва - Фінляндія)
Палац спорту «Юність» (Запоріжжя, Україна)