ПортугалияРомуло – игрок «Бенфики»БеларусьДмитрий Шведко: «Бето – олицетворение футзала»БеларусьСезон в Беларуси начнется 11 сентября матчем за СуперкубокПортугалияРикардиньо ведет переговоры с «Брагой»ИспанияИспания-2020/21. Лучшие голы «Кордоба Патримонио» и «Осасуна Магна»ИспанияАндреу Пласа: «Я остаюсь с уважением команды»РоссияАлександр Семуков: «От таких предложений не отказываются!»Экстра-лигаМаксим Павленко: «Ми прагнемо працювати так, щоб у нас в команді було якомога більше власних вихованців»Польша«Гатта Актив» возвращается в футзалРоссияАндрей Соколов: «Предложение о контракте получил, когда вышел из самолёта»Чемпионат мираФИФА увеличил число игроков в заявке на ЧМ-2020 (21)Польша«Оржель Футзал» не сыграет в Экстракласе-2021/22ПортугалияПола – в «Браге», Валтиньо – в «Спортинге», Джон Леннон – в «Электрику»Экстра-лигаСергей Малышко и Тарас Королишин – игроки МФК «Продэксим»ИспанияЛин – в «Бетисе», Тайнан – в «ЭльПосо», Дидак и Эскердинья остаются в «Барсе»ИспанияАнтонио Вадийо: «У нас достаточно игроков высокого уровня, чтобы выдерживать конкуренцию в следующем сезоне»ИталияАлекс – в «Наполи», Ибаньес – в «Аньене»ИспанияИспания-2020/21. Лучшие голы «О Парруло Ферроль» и «БиСоккер УМА Антекера»Франция«Лилль» подписывает игроков Серии ААргентинаАргентина начала сбор к ЧМ-2020 (21)

Олександр Бубен: «В АМФУ все зараз робиться закрито та підкилимно»

Президент НФК «Ураган» про вибори президента АМФУ, новий статут асоціації і розвиток футзалу.

Олександр Бубен: «Здивований, що кандидати не оприлюднили свої програми»

Пропонуємо вам продовження розмови із Олександром Олександровичем Бубеном, віце-президентом АМФУ та Президентом НФК «Ураган», початок якої ви мали нагоду читати на нашому сайті кілька днів тому:

- Окрім виборів Президента Асоціації на порядку денному конференції також винесене питання про прийняття нового Статуту АМФУ і є інформація, що присутні будуть розглядати 2 варіанти документу, один з яких створений з Вашої ініціативи. Чи правда це?
- Тут почати потрібно з історичного екскурсу. Тоді стануть зрозумілішими причини того, чому це питання є таким важливим на конференції. Насамперед потрібно сказати про те, що сама конференція буде проходити за статутом, який був розроблений у 2003 році із поправками прийнятими у 2004 році. І це навіть не документ минулої, а позаминулої конференції. І з того часу вже чимало аспектів цього документу не відповідають ні юридичним ні правовим ні етичним принципам, що зараз є основою структури футболу і футзалу в Європі і в нашій країні

- Мабуть з того часу вже змінилася певна логіка взаємовідносин у цій сфері.
- Так, звісно. Але все ж таки на засіданні Ради АМФУ було прийняте і підтримане рішення про те, щоб конференцію 30-го березня все ж таки провести за цим діючим на сьогодні статутом.

- Але ж була якась альтернатива?
- Власне у 2009 році на звітно-виборчій конференції був прийнятий новий статут, але що цікаво, що з того часу, а вже, рахуйте, пройшло більше 4-х років, цей статут не пройшов реєстрацію у Міністерстві юстиції! Це зайве свідчення того, наскільки деградував менеджмент асоціації. Маючи новий статут, керівництво так і не ввело його у дію і тому зараз ми будемо проводити конференцію за статутом 10-ти річної давнини.

- Наскільки стає зрозуміло, навіть цей статут 2009 року вже також не є досконалим?
- Так, футбол і футзал у світі розвиваються дуже активно і за останні 4 роки у європейській федерації і у нашій основній федерації футболу вже відбулося чимало змін. Зокрема у 2012 році був розроблений новий статут для ФФУ і прийнятий за основу на конгресі. Щоб отримати повний і чіткий висновок та аналіз ми звернулися до фахових юристів, які повинні були проаналізувати запропонований АМФУ проект статуту, розробки 2009 року, співставити його з юридичними нормами, порівняти з нормативно-правовою базою, яка регламентує роботу асоціацій колективних членів, громадських організацій, з вимогами УЄФА та ФФУ.

- І який був висновок від юридичної компанії?
- Була проведена велика робота і нам подали комплексний аналіз документу. Там вистачало і звичайних правок, які необхідно внести у Статут, щоб відповідати засадам роботи організації, але окрім того були зауваження щодо самої структури побудови документу. Його побудова є не те що не ідеальною, просто кидається у вічі недостатня якість. Можна навіть зацитувати один з пунктів висновку юристів у якому йдеться: «Безліч інших технічних та орфографічних помилок свідчить про недоопрацювання документа або про низький рівень правової підготовки його авторів». І, як підсумок, юридична компанія резюмує: «Вважаємо в цілому не логічним та технічно не зручним вносити велику кількість змін та доповнень у запропоновану редакцію статуту.

Особливо складним це видається з точки зору методології та техніки відтворення обов'язкових норм статуту. Логічним видається запропонувати для розгляду відмінну від запропонованої, нову редакцію Статуту, в якій відобразити усі вимоги, які ставляться до таких документів». Окрім того, з 2003 року вже змінилася і сама структура управління українським футболом і футзалом. Тобто «вертикаль», описана у документі, вже не відповідає реаліям. Зараз у нас наявна схема, яка виглядає так: Конгрес - Виконком - Президія - Президент - Виконавча дирекція - Комітети - Колективні члени.

- По великому рахунку вносити аж стільки змін у статут не виглядає аж надто логічним?
- Саме так, це можна порівняти із ситуацією, якби ми хотіли зробити якісним житлом хатинку, яка дісталася нам у спадок 10 років тому. Ми обмежені у своїх діях виходячи з конструкції наявної хатинки і тому важко і дорого буде облаштовувати собі комфортні умови. Я вважаю, що якщо ми вже вносимо зміни, то потрібно розробити хороший, якісний новий документ, який забезпечить комфортний розвиток та відповідатиме сучасним нормам та потребам асоціації і футзальній громаді. Зокрема є пропозиції про те, щоб президент та віце-президент працювали не на громадських засадах, а на постійному місці роботи і за це отримували адекватну платню. І справа тут не у грошах, а у відповідальності. Адже тоді з цих людей вже можна буде спитати за їхню роботу. Вимагати виконання своїх обов'язків і звітності за пророблену роботу.

- А зараз як це питання поставлене?
- От якраз протягом останніх років перший віце-президент АМФУ Юрій Юрійович Сорочик на зустрічах з президентами клубів, на засіданні Ради АМФУ апелював фразами, що він же ж працює і працював на громадських засадах і тому не міг відстоювати інтереси футзалу під час президентства Геннадія Анатолійовича Лисенчука!

- А які ще є проблеми, на Ваш погляд, які потребують негайного чи оперативного вирішення?
- На мою думку великою проблемою зараз є суміщення посад. Тобто для прикладу людина судить матчі чи виступає інспектором і при цьому у асоціації має менеджерську посаду і відповідає за якийсь напрям роботи. Якщо вже судиш - суди. Інспектуєш - інспектуй. Тому що виходить своєрідна адміністративна залежність одних перед іншими. На мою думку це не правильно. При такій ситуації вже можна застосовувати адміністративний вплив, а це аж ніяк не сприяє прозорості.

- Складна ситуація…
- Так, а таких нюансів вистачає. Ще можна привести приклад, здавалось би, простої назви футзал/міні-футбол. Я не придавав цьому особливого значення, але виявляється, що організатори аматорських змагань зараз через ці документальні прогалини та і за відсутністю уваги з боку АМФУ уникають впливу асоціації і проводять змагання, які називають на кшталт «гра ногами м'ячем на паркеті» або щось на зразок цього. Статут повинен максимально враховувати і ці нюанси. І не допускати ситуацій, як в Росії, коли окремо існують Асоціація Футзалу Росії і Асоціація міні-футболу Росії. При цьому використовують одні правила з деякими нюансами. Це смішно!

- Повернемося до аналізу статуту. Чи є там якісь зауваження від юристів, які можуть вплинути на вибори Президента?
- Є. Це виокремлено одним із пунктів, який я дозволю собі зацитувати: «Безпідставно завищена до трьох четвертих кваліфікована норма про кількість голосів делегатів, які можуть обрати Президента асоціації, що може призвести до того, що нового президента не зможуть обрати (переобрати) декілька термінів підряд».

- У таких обставин цілком можлива патова ситуація…
- Саме так. Ми можемо потрапити у цю пастку і опинитися у юридичному колапсі, коли один з кандидатів не буде мати 3/4 голосів. Тому ми запропонували змінити цю норму. І у нашій версії статуту усі ці нюанси прописані і враховані максимально. Ми вивчали чимало документів і вже після того формували положення, щоб усе відповідало законодавству і регламентам ФІФА, УЄФА…

- І яка майбутня доля цих проектів статутів?
- Знаєте, тут ситуація взагалі дуже цікава. До виборів залишилися лічені дні, а з проектами і текстами статутів делегати і футзальна громада не ознайомлена, по великому рахунку. А цей документ же ж буде основним для нашої роботи. В цей час, на мою думку, навпаки - мала б кипіти робота по його розгляду, озвучуванню правок чи зауважень. На останній Раді АМФУ я зазначав про окреме бачення створення статуту і тоді було зауважено, щоб після отримання пропозицій буде створена робоча група, яка опрацює надані правки, пропозиції до нової редакції статуту і проект з правками буде наданий делегатам конференції, щоб на конференцію вже делегати приїхали із власною думкою про Статут і були ознайомлені з його положеннями.

На сьогоднішній день від керівництва АМФУ не поступило жодного дзвінка з приводу нашого варіанту статуту і створення робочої групи по його розгляду. Мені зовсім не зрозуміла така позиція. Я навіть повторно надсилав листа Юрію Юрійовичу з приводу оголошення його бачення наших розробок, щоб ми легалізували хоча б розгляд наших напрацювань, а не просто ігнорували наші і інших колективних членів ініціативи. Отримав відповідь: правки знаходяться на узгодженні в Юридичній службі Федерації Футболу України. Основний проект буде на сайті. А при цьому залишається 10 днів!! За моїми даними, юрслужба ФФУ ще не отримала документів на погодження (станом на 19.03.2013, вечір). По нашому статуту обіцяли у електронній формі надіслати 14-15 березня всім членам Асоціації. Але чомусь надіслали вибірково деяким колективним членам.

- Можливо тоді потрібно піти інших шляхом?
- Мабуть, так і буде. Ми зараз готуємо листи на усіх членів АМФУ у регіонах і запропонуємо їм ознайомитися із тою роботою, яку ми провели не самі, а спільно з Екстра-Лігою по підготовці нового статуту. І ми оприлюднимо бачення та ті зауваження, що нам надали кваліфіковані експерти, щоб коли вже справа дійде до прийняття рішення на конференції, її учасники прийняли розумне, виважене рішення. Не можна упускати цей момент, коли у нас у минуле відходить ціла епоха і вже потрібно динамічно рухатися вперед без зайвого обтяжливого баласту.

- Фактично у будь-якому випадку по закінченню конференції буде новий статут?
- Так. Футзальна громадськість отримає документ, за яким житиме наступні 4 роки. Це принаймні потрібно для того, щоб впорядкувати членство у асоціації. Зокрема по регіональному принципу. Тоді вже буде все набагато зрозуміліше із делегатами, а то зараз ми маємо ситуацію коли з однієї області вирушають представники на конференцію і від обласної асоціації і від міської і ще якісь з райцентрів. У такому випадку втрачається принцип «вертикалі», який покладений в основу організації ФІФА та УЄФА. Це потрібно виправляти, щоб був порядок.

- Власне, раз ви зачепили питання делегатів, то досі немає оприлюдненого переліку цих людей, які будуть приймати доленосні рішення. Що це за практика така?
- Соромно, дуже соромно за те, що зараз відбувається, але нажаль це показник того наскільки в АМФУ все робиться закрито та «підкилимно». Для того, щоб відвести увагу від в.о. Президента, зробили колегіальне рішення виконкому про заборону оприлюднювати списки делегатів. Це абсурд, адже претенденти на посаду Президента АМФУ не можуть зустрітися і представити свої програми людям, що будуть присутні на конференції з причини , що вони просто не знають, хто там буде присутній! Зрозуміло усім, що таке рішення було прийняте на користь одного з кандидатів, і дуже прикро, що Юрій Юрійович Сорочик «не скасував» цю постанову виконкому. І це великий мінус йому на репутацію, якщо він не оприлюднить списки вже найближчим часом, задля того, щоб усе проходило прозоро, без «підкилимних ігор».

- Виходить, що один з кандидатів зараз досі перебуває на найвищій посаді і має важелі впливу на всіх?
- Власне у тому й річ, що я вважаю, що логічно і етично було б якби на час, що залишився до виборів, представник, який є претендентом на посаду Президента і займає керівну посаду в АМФУ, покинув свою посаду і віддав керування іншій людині для того, щоб у рівних умовах з іншими кандидатами змагатися на виборах. Хочеться звернутися якраз до ЗМІ і громадськості, обговорити це питання і вплинути на цю ситуацію.

- А як загалом буде проходити конференція? Чи буде вільний доступ ЗМІ?
- І тут знову ми повинні повернутися до недоліків старого статуту - ці нюанси там елементарно не прописані, але хочеться надіятися, що все пройде цивілізовано, і журналісти зможуть висвітлити цей важливий захід.

- Хочеться вірити, що можна буде висвітлити цю конференцію, а тоді можливо для того, щоб не перетворювати це все у «закритий клуб» зініціювати запрошення якихось європейських чиновників з УЄФА на конференцію?
- Непогана ідея і справді дуже хочеться, щоб люди, які відповідальні за організацію конференції сконтактували з кимось із європейської футзальної спільноти та запросили відвідати нашу конференцію. Це був би дуже хороший хід і для позитивного іміджу нашої країни, Для підняття статусу нашої асоціації у світовій спільноті. І знову ж таки, це стало б хорошим медіа приводом напередодні святкування 20 років з часу створення Асоціації міні-футболу/футзалу в Україні

- Узагальнюючи усе вищесказане, на чому потрібно зробити акценти перед конференцією?
- Насамперед, на наявності програм у кандидатів на посаду президента і паралельно з цим рівності кандидатів у цьому своєрідному змаганні. Маю на увазі, що в.о. президента Юрій Сорочик таки залишить свою посаду до виборів і дасть команду оприлюднити список делегатів. Також звісно важливе питання попереднього оприлюднення статуту і його розгляду. Таких важливих питань є чимало і ми про них згадували під час розмови, але я маю великі сподівання на те, що ще до початку конференції будуть виправлені ці всі недоліки, а сама конференція стане новою точкою відліку для українського футзалу і після цього український футзал, його організація, якість та респектабельність будуть рухатися тільки вперед!

Обласний спортивний інтернет-портал sport.if.ua

Похожие Новости

Комментарии:

Вы должны быть зарегистрированы чтобы оставлять комментарии. Авторизуйтесь под существующим аккаунтом или создайте новый.

Futsalua © 2016-2021 Проект разработан командой Futsal Ukraine. Все права защищены.