Сборная УкраиныВ першому товариському матчі Румунія здобуває вольову перемогу над УкраїноюСборная УкраиныТовариські матчі. Румунія – Україна. LIVE!Чемпионат мираРобиньо: «Мы сделаем все, чтобы выиграть трофей»ФранцияДжамель Арун – тренер сборной ФранцииЧемпионат мира​Кубок світу-2021. День 12: Іран, Португалія та Іспанія завершують список чвертьфіналістівСборная УкраиныЯрослав Лебідь: «Хотів розуміти своє майбутнє до завершення сезону, а «Ураган» пропонував почати переговори тільки після»Чемпионат мираХо Ван И: «Я пообещал себе, что выйду на новый, более высокий уровень»Чемпионат мираМатиас Люкуйкс: «У нас есть мечта – снова сыграть все семь матчей»БеларусьПремьер-лига-2021/22. Тур 2. LIVE!Чемпионат мираНуржан Доскеев: «Сборная показала как раз тот уровень, которого и ждали от Казахстана»ПольшаСава Лутай продовжив кар’єру в польському «Гурніку»ФранцияКарека покидает «Коринтианс» и перебирается во ФранциюЧемпионат мира​Кубок світу-2021. День 11: Аргентина, Бразилія та Казахстан виходять у чвертьфіналЧемпионат мираКака: «Знали, что у нас есть эта сила»Женский футзал«Леонас-Университет Драгоманова» вернулся к названию «Будстар-НПУ»Экстра-лигаParimatch Екстра-ліга 2021/22. 4 тур. Статистичні показники туруПольша«Ред Дрэгонз» (Пневы) – обладатель Суперкубка Польши-2021Чемпионат мираКубок світу-2021. День 10: Марокко вперше в історії виходить в 1/4 фіналу, а В’єтнам радіє результатуЛитваОлександр Даниленко очолив литовський «Вікінгай»Чемпионат мираЛеозиньо: «Наш главный соперник – Аргентина»

Валерій Легчанов: «Ніколи не говорю грати на простий відбій»

Головний тренер «Енергії» прокоментував для  futsalua.org перемогу своєї команди в матчі з «Кардиналом-Рівне»


– Тотальний пресинг – це тепер нова «Енергія»?
– Це тактика під конкретного суперника. Ми використали слабкі сторони «Кардиналу-Рівне» і врахували його сильні якості. Проаналізували перші матчі в цьому сезоні, хотіли мінімізувати швидкість суперника, зменшити зони і час для прийняття рішень, заганяти в патову ситуацію. В нас це виходило. Але не вдавалось покарати за помилки. Було багато відборів на 7-8 метрах на чужій половині, але не вдалось їх реалізувати. Якби їх реалізували, то гралося б спокійніше і комфортніше. 

– Навіть при грі 5х4 ви дуже високо тримали лінію оборони…
– Як показала сьогоднішня гра, фізично команда готова так грати. Але тут більше спрацювали морально-вольові якості гравців та бажання. Така гра залежить від синхронності і взаєморозуміння гравців. Якщо ти довго даєш втягнутись в цю фазу і граєш шаблонно, то опонент це відчуває і знаходить моменти. Деякі епізоди ми відпрацьовували, щоб гравці знали в яку секунди і від якої передачі піти, щоб змусити суперника занервувати. А пресинг на чужій половині, то не тільки «Енергія» так грає… 

– Але ж не так високо.
– Сучасний футзал диктує нові тенденції. Також все залежить від людського фактору, як у товариських іграх України було видно, що десь через це з’явились наші обрізки. Ми хотіли дати відчути як це так грати, але не забували відпрацьовувати грати в захисті, бо швидше м’яча ще ніхто не біжить.     

– Була установка «є можливість  бий», бо гравці били при першій же можливості?
– Тут треба розуміти…пошук золотої середини. При переможному рахунку ми ще не на тому рівні, щоб десь перевернути, десь вгамувати чи віддати проміжний пас. В нас дійсно перший темп зашкалював, а потім одразу другий, третій, четвертий, п’ятий. У всіх було велике бажання. А бити класно, то це треба вміти. 

– Пітуля сильно покращив якість дальніх передач.
– Назар Станкевич працює з воротарями над всіма компонентами гри. Але ще треба розуміти яка кількісна переваг на своїй чи чужій половині поля і від того приймається рішення. Давати довгу вертикальну чи проміжну низову передачу. Є що розбирати в роботі воротарів. Вони також хочуть якомога швидше ввести м’яч, але треба розуміти кому давати пас. Будемо працювати і шліфувати де рукою, а де ногою.

– Не зважаючи на велику кількість молодих гравців, команда грала дуже широко. Так при не точній передачі можна обрізати всю команду.
– Знайти більшість і простір це один з напрямків у футзалі. Ви правильно відмітили, що при браку великі дистанції важко покрити і перебудуватись. Але від цього ми не відходимо і відшліфуємо якість та своєчасність пасу. Щоб розхитати позиційну оборону чи пройти пресинг треба використовувати всю площу майданчика - від цього і відштовхуємось.

– Ви майже не використовували «стовпа». Чому?
– Ми відпрацьовували варіанти чотири в нуль. Суперник в попередніх матчах більше застосовував персональну опіку. Тому за рахунок цього при виході на свою половину чотири в нуль не залежно від розташування (лінійного чи трапеційного) звільняються зони на чужій половині. І при своєчасних розрізних пасах, стінках чи закиданнях можна було провести гольову атаку. З приходом більш якісної культури пасу і коли голова буде вгорі, то буде ще краще розуміння й результат. Я ніколи не говорю грати на простий відбій. Якщо є простір і час на прийняття рішення, то шукайте конструктив.

– Що з новачком, про якого говорили раніше?
– Все в процесі. Не хочу казати, що все на 100% готово. Це більше питання до директора клубу. Ми ще чекаємо, трансферний період до листопада.  

Розмовляв Станіслав Безушко

Похожие Новости

Комментарии:

Вы должны быть зарегистрированы чтобы оставлять комментарии. Авторизуйтесь под существующим аккаунтом или создайте новый.

Futsalua © 2016-2021 Проект разработан командой Futsal Ukraine. Все права защищены.